Get Adobe Flash player

Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Stav přihlášení

Katalog navijáku HIII

Ahoj, preposielam prosbu Pavla Matejky ako samostatny prispevok:

Vážená letecká společnosti AK PM. Obracím se na Vás o pomoc při hledání technické dokumentace (katalogu-kusovníku součástí) související s navijákem H III. Delší dobu hledám tuto literaturu v bleděmodré vazbě s vyobrazením ve žluté barvě, navijáku H III. Tento katalog má vazbu listů prošroubovánu a obsahuje jednotlivé rozkreslené podskupiny H III.
Je možné, že katalog si mohl zapůjčit některý z navijákařů nebo ten člen AK PM, kdo chtěl katalog přefotit na PC. Rovněž mohl být zapůjčen do cizího aeroklubu a již bylo zapomenuto si o něho říci. Prosím jenom katalog neničte. Má historickou cenu a nedá se již sehnat. Předem děkuji za vrácení katalogu – Matějka Pavel

11 Responses to Katalog navijáku HIII

 • Alda

  Kdyby se katalog nenašel, tak zkusíme „Kostičku“ z Kladna, ten ho určitě bude mít a ofotili by jsme si ho…

 • hyvris

  Co si pamatuji, tak naposledy sem zmiňovanou dokumentaci viděl v roce 2007 když sem byl školen na navijákaře. Pan Matějka mě nakonci zácviku seznamoval s různými detaily H-3 a to jak prostřednictvím náhradních dílů tak i prostřednictvím „nějaké – nevím přesně jaké“ dokumentace k H3. Vše bylo umístěno včetně dokumentace v masivní dřevědné skříni v garáži – dříve G4, po odstranění přepážky mezi G4 a G5 byla skříň přestěhována tam. Pokud v této skříni nebylo pátráno určitě bych to tam skusil (je opatřena zámkem, takže šance nálezu určitě je). Jo a co si vzpomínám část té dokumentace bylo rusky.

  Co se týče dokumentace umístěné v „pilinách“ tak tam se domnívám nachází jen něco na H4 a snad i Avii a nějaké tranďáky (co se týče pozemních prostředků AK).

 • Profilový obrázek

  Nazdar Petře, velice dobře vím, že jsem na tvoji výuku navijákaře využíval tu literaturu jak uvádíš. Od roku 2007 byla však podle mého několikrát využívána např na nákup náhradních dílů pro uvedený stroj. Tím se mohlo klidně stát, že byla zcizena. Nyní zkouším si uvednou literaturu zapůjčit. Ihned doje k přefocení a uložení do knižní podoby. Přesto žádám všechny členy AK PM k pomoci při hledání knižního vydání katalogu.Katalog a návod k H IV máme v mechanické buňce.

 • hyvris

  No tak ještě by se dal vznést dotaz přes gliding.cz, jde o diskuzní fórum které navštěvují plachtaři skoro ze všech aeroklubů z republiky – šance určitě vysoká. Pokud víme jak se požadovaná dokumentace jmenuje (jestli jde jen o kusovník, nebo je to i částečně pro údržbu..?) Tak bysme mohli býti úspěšní. Přístup na toto fórum mám, tak inzerát rád podám. Pokud by nějaký klub požadovanou dokumentaci měl, tak odměna za převedení do elektronické podoby by určitě byla rozumná (flaška něčeho dobrého).

 • Alda

  Pavle, neboj děláme co můžem a sháníme kde se dá 😎

 • Profilový obrázek

  Jedná se nejen o katalog a taky o dílenskou příručku.Je samozřejmé, vše udělám pro to, aby byla předána dotyčnému odměna. Budu se na tom osobně podílet. To Kladno mám již rozjednané na tuto sobotu v případě, že tam budou pilotky. Jedu tam osobně.pojedu .

 • hyvris

  Tak sem dal inzerát na gliding.cz, třeba se někdo ozve že požadované dokumenty vlastní.

 • Profilový obrázek

  Ahoj, kdysi jsem ty knížky měl (když se přemýšlelo o brzdě bubnů pro vytahování lan) půjčený. Dostal jsem je z nějaké skříně v garáži 5 a tam jsem je taky (s panem Hoškem) vracel. Přitom jsem na/ofotil ruský servisní manuál (ke stažení je tady http://leteckaposta.cz/368548825 ) . Katalog dílů jsem nefotil. Milan

 • Profilový obrázek

  Opět a naposled Vám , kteří pomáhali při hledání katalogu a dílenské příručky na HIII oznamuji. Dnešního dne jsem bl v AK Kladno.. Zde za přispění pana mechanika “ Kudi “ a dalších kladenských aeroklubáků jsem dosáhl kýženého cíle. Ze 4.12 na 5.12.2015 během noci byl materiál nahrán do PC podoby katalog a dílenský manuálu „v ruštině.“. Při předávání jsem se dozvěděl, že jde do HIII namontovat jiný motor. Velice dobře to tahá. Ještě jednou děkuji všem za pomoc. Zejména také všem členům naší rady. Nyní čekáme na dodávku lan z Vamberku. Po realizaci celé akce Vás budu informovat na těchto stránkách.

Napsat komentář