Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/akpm.cz/akpm.cz:/home/akpm.cz/data:/home/akpm.cz/app:/home/akpm.cz/storage:/home/akpm.cz/session:/tmp:/usr/share/pear) in /home/akpm.cz/akpm.cz/wp-content/plugins/wp-google-maps/legacy-core.php on line 385
ULL – Aeroklub Příbram, z.s.
Get Adobe Flash player

ULL

Létání s ultralehkými letouny, tedy letouny do maximální vzletové hmotnosti 450 kg, je dnes nejrozšířenější a nejdostupnější formou motorového létání.

Aeroklub Příbram sdružuje 9 členů ultralehkého odboru, kteří dnes v našem aeroklubu létají na soukromých UL letounech. UL létání neskýtá zdaleka tolik možností využití, jako létání na motorových letounech, ale svou finanční dotupností a relativně jednodušším a rychlejším výcvikem je atraktivnější pro stále více zájemců o létání. S UL letouny je možné pořádat dlouhé výlety, dokonce i do zahraničí. Poslední dobou se stále více v leteckých kruzích diskutuje o použití UL letounů pro vlekání kluzáků. Zejména celosvětový ekonomický i technický trend v této kategorii stále více nasvědčuje tomu, že realizace této další možnosti využití UL letadel je jen otázkou času.