Get Adobe Flash player

o nás

Aeroklub Příbram zahájil svoji činnost na záložním vojenském letišti Dlouhá Lhota v roce 1966 v rámci tehdejšího Svazu pro spolupráci s armádou.

Za dobu své dosavadní existence vychoval desítky letců, mezi nimi i několik reprezentantů v letecké akrobacii, v bezmotorovém létání a profesionálních vojenských i civilních pilotů.V současné době je zapsaný spolek Aeroklub Příbram majitelem areálu, ve kterém stojí hangáry, ubytovny, restaurace a klubové objekty.

Klub má dnes kolem 80 členů a 11 letadel. Hlavní pozornost věnujeme výcviku nových adeptů bezmotorového létání, výchově sportovních letců a spolupořádáme také letecké dny, které popularizují letecký sport a promotérské, prezentační a reklamní akce pro firmy.

Aeroklubový život probíhá většinou o víkendech, ale letecký provoz aeroklubu ve všední dny není výjimkou. Scházíme se nejenom za kniply letadel, ale také u ohně při grilování prasat, kuřat a dalšího zvířectva, nebo v letištním Klubu u Ocelového ptáka a rozebíráme zážitky z letů.

Naši členové se dělí do Bezmotorového, Motorového, Ultralehkého a Parašutistického odboru. Poskytujeme možnost výcviku na bezmotorových letadlech pro získání licence GLD pilota kluzáků a TMG pilota motorových kluzáků, a dále je možné v aeroklubu Příbram získat licenci PPL soukromého pilota letounů kategorie do 5 700kg vzletové hmotnosti.

Poskytujeme také služby veřejnosti, zejména pozorovací lety po okolí našeho letiště standardně do vzdálenosti 50 km, ale jakýkoliv let na přání do větší vzdálenosti není výjimkou.

V roce 2014 se stal Aeroklub Příbram členem LAA ČR.