Get Adobe Flash player

motoráři

Létání s motorovými letadly poskytuje narozdíl od plachtění možnost vznést se do vzduchu i v zimě, nebo za meteorologicky nepříznivých podmínek pro bezmotorový let.

Navigační lety, stejně jako vyhlídkové lety se provádějí ve výšce 300 metrů nad zemí. Vedle výcviku, slouží motorová letadla zejména pro aerovleky kluzáků, ale také vysazování parašutistů, vyhlídkové lety, tahání reklamních transparentů, akrobacii, fotolety, atd. Spektrum využití je tedy širší, než u větroňů, ovšem finančně je motorové létání vlivem podstatně vyšší ceny méně dostupné.

Motorové létání v oblasti sportu se vedle akrobacie, která je ovšem absolutní leteckou špičkou mezi všemi kategoriemi sportovního létání vůbec, omezuje na navigační soutěže a leteckou rallye. Dlužno dodat, že vlivem rozvinutého a finančně mnohem dostupnějšího motorového létání na ultralehkých letounech, je dnešní létání s motorovými letadly pro majetnější lidi, anebo piloty, kteří pomýšlí na dráhu profesionálního pilota.

Motorový odbor aeroklubu Příbram sdružuje 15 členů, z toho 3 s kvalifikací CPL, 2 ATPL a 4 FI(A). Motorový odbor našeho aeroklubu nabízí zájemcům výcvik k získání licence PPL soukromého pilota letounů podle aeroklubové osnovy AK-MOT, která koresponduje s mezinárodním předpisem pro výcvik letových posádek JAR-FCL-1.